Gazi ŞAHİN | Elmadağ Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN
Elmadağ Belediye Başkanı

 Başkanın Mesajı...
 Başkana Mesaj...

Bir Zamanlar Elmadağ

Belediye Hesap Numaraları
Halk Bankası IBAN
TR 3800 0120 0126 1000 0700 0002

Posta Çeki Hesabı 226523

Etkinlik Takvimi

Etkinliklerimizi günlere göre inceleyebilirsiniz

Anket

Elmadağ Kentsel Dönüşüm Alanı İsmi Sizce Hangisi Olmalıdır?Görüşleriniz bizim için önemlidir, lütfen anketimize sizde katılın
ELMADAG
Hava Durumu Elmadağ
Ana Sayfa » Belediye Başkanımız
Başkan'ın Mesajı
Sevgili Elmadağ’lı Hemşerilerim:

Göreve geldiğimiz andan bu yana, daha verimli çalışmalar yapmak için Belediyemizin  vizyonunu ve misyonunu belirledik. Yerel kalkınma ve yerinde yönetim anlayışı ile belediyemizin imkanları dahilinde, kaliteli hizmet sunmak amacıyla, çalışanlarımızın eğitimine, motivasyonuna ve vatandaşlarımızın memnuniyetine öncelik verdik.

Meclis Üyelerimiz, birim müdürlerim ve tüm çalışanlarımla, muhtarlarımızla ve diğer sivil inisiyatif teşkilatlarıyla uyumlu, ahenkli bir çalışma ortamı oluşturduk. Elmadağ halkımızın artan ve çözülmesi gereken öncelikli problemlerin ancak ekip çalışması ile çözülebileceğine olan inancımız gereği araştırma, geliştirme ve kurumsallaşma faaliyetlerine, gerekli eğitim faaliyetlerine önem verdik.

Hizmetlerin yerine getirilmesinde öncelik sırası mali imkanlarımız ve hizmetin önceliğini dikkate alarak belirledik. Ancak bunları belirlerken de halkımızın isteklerini, devletimizin bize verdiği imkanlar dahilinde geri çevirmemeye çalıştık. 
İlçemizi modern ve tanınan bir konuma yükseltmek için yeni projeler, yeni atılımlar gerçekleştiriyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyemiz ve diğer ilgili kurumlar ile ortaklaşa yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda; Alt yapı, İçme Suyu Barajı, Doğalgaz, Arıtma Tesisleri, Huzurevi, İtfaiye Merkezi, Alt ve Üst Geçitler ve diğer çalışmaların çoğunluğunu bitirmiş durumdayız.

İlçemizi tam donanımlı ve eksiksiz bir hale getirmek için yoğun çaba ve gayretler içerisindeyiz. Altyapı çalışmalarının büyük çoğunluğu tamamlandı, doğalgaz çalışmaları da hızla devam ediyor. Tamamlanan Kargalı Barajı ile su sorununa köklü bir çözüm sağlanıyor. Yaklaşık 2.5 yıldır üzerinde çalışılan Hasanoğlan Sanayi Bölgesi imar planı tamamlanarak istihdamın ve gelişimin önü açıldı. Yani verdiğimiz sözlerin çoğu gerçekleşti. Bu kaliteli yönetimimiz sonucunda ise, ISO: 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi 10002 Belgesini aldık.

Elmadağ Merkez İmar Uygulaması tamamlanarak tapu tescil işlemleri yapılmış olup, ilçemizin tamamına ait 4.400 Ha ‘nın halihazır haritaları ile jeolojik etüdleri yaptırılmış, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Ayrıca ilçemiz Yenidoğan, Yenipınar ve Yenice Mahallelerimizi kapsayan 52 Ha Kentsel Dönüşüm Alanı olarak, Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilmiş ve çalışmalara başlanılmıştır. Ayrıca 24/06/2013 tarih ve 1647 sayılı yazımız ile talep ettiğimiz Rezerv alana ait, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 11/09/2013 tarih ve 5770 sayılı yazıları ile 19.5 Hektar alanın tahsisi uygun görülmüştür.
Sosyal  alanda ise; THM Çocuk, Gençlik ve Yetişkinler Korosu, Kent Tiyatrosu, Kent Bandosu, Seymen Ekibi, Halter Takımı ve Güreş Takımlarını kurduk. Devam eden Yaz Spor Okulları ve turnuvalar ile gençlerimize sportif faaliyetler konusunda herzaman tam destek oluyoruz. İlçemizi tanıtma adına geleneksel hal getirdiğimiz festival ve konserler düzenleyerek, aynı zamanda kültürel ve sosyal yaşama katkılarda sağlıyoruz. Yöresel Ürünleri Tanıtma festivalimiz ile İlçemizin markalaşma yolunda önünü açarken Eğitim, Bilim, Kültür Şenlikleri Bayram Aracı ve Tirit Festivali ilede öğrencilerimizin küçük yaşta katılımcı olmalarını sağlayarak özgüvenlerine katkılar sağlıyoruz. Kültürel bir değerimiz olan saz üstadı Bayram Aracının adını yaşatırken, yöresel tatlarımızdan olan Elmadağ Tirit yemeğimizi tanıtıyoruz. Önemli gün ve haftalarda törenler ve kutlamalar düzenleyerek halkımızla içiçe olmaya özen gösterdik.

Eğitime %100 destek sözümüz doğrultusunda bir çok okulumuzun tadilat, bakım, onarımlarını yaptık, boyalarını verdik, bunun  yanında 2011 yılında 3 adet anasınıfı yaptırdık ve bir tanesinide  baştan aşağıya yeniledik.

Engelli vatandaşlarımızı hiçbir zaman unutmadık. İlçe genelinde engelli rampaları, hizmet binamıza engelli tuvaleti ve asansörü yaparak engelli vatandaşlarımızın da belediyemiz hizmetlerinden yerinde yararlanmasını sağladık.  Akülü araç ve tekerlekli sandalye yardımlarımlarımızda devam etmektedir.

Zabıta Müdürlüğümüzce halkımızın sağlığı için esnaf ve pazar denetimlerine ağırlık verdik. Sağlığa aykırı gıda satışı yapan esnafları uyardık. Esnafların sağlık taramaları yaptırdık.

Sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde  cenaze hizmetlerine ağırlık verdik. Çadır, kepçe v.b. konularda yardımcı olurken ayrıca taziye ziyaretlerinde de bulunduk. Düğünlerinde ve  nikahlarında, yani acı ve mutlu günlerinde yanlarında olmaya gayret ettik.
Halka hizmet Hakka Hizmettir anlayışı içerisinde verdiğimiz hizmetlerin siz vatandaşlarımıza duyurulması yanında ilçemizde yapılan çalışmalardan herkesin haberdar olması noktasından hareket ederek kurumlara, esnaflara ve halkımıza dağıtmaya başladığımız aylık basın bülteni çıkarmaya başladık. Televizyon ve radyo programlarına katılarak yaptığımız çalışmalardan bahsetmenin yanında sizlerden gelen sorulara cevap vererek sizleri bu yolla da bilgilendirmeye çalıştık.        
Hasanoğlan Polis Karakolu, Elmadağ Kültür ve Sanat Merkezi, Kent Meydanı ve İş Merkezi projelerinin inşaat çalışmaları başlamış olup, çalışmalar hızla devam etmektedir. Küçük Sanayi Sitesi olarak planlanan Cezaevi üzerindeki bölgede, 25.000 m² olan arazi Milli Emlak Genel Müdürlüğünden satın alınmış olup, proje ve ihale çalışmaları tamamlanmış olup, 24/10/2013 günü ihalesi yapılmıştır.

Biz bu yaptığımız çalışmalarla gelecek kuşaklara daha modern, çağdaş ve yaşanılır bir Elmadağ bırakmak için gayret ediyoruz. Bundan dolayı mesai saati kavramı olmaksızın istek ve gayretle en önemlisi de güler yüzlü bir hizmet anlayışı ile siz hemşerilerimize hizmet götürme felsefesini belirledik ve bu doğrultuda hareket ediyoruz. Daha yaşanılır bir Elmadağ inşaa etmek için sizlerin istek ve şikayetleri de bizler için çok önemlidir. İşte o zaman hedefimize ulaşmak daha kolay olacaktır. Yapıcı öneri ve eleştirileriniz bizlere yol gösterecektir diye düşünüyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Gazi ŞAHİN
Elmadağ Belediye Başkanı

 

Özgeçmişi,

1962 Yılında Ankara’nın Elmadağ İlçesi Karacahasan köyünde dünyaya geldi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesini bitirdi. Karabük Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı.
10 yıl Adalet Bakanlığı’nda memur olarak görev yaptıktan sonra,
1988-1994 yılları arasında çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında başkanlık görevi,
1994 -1999 yılları arasında Mamak Belediyesi Meclis Üyeliği,
1999-2004 ve 2004-2009 yıllarında iki dönem Mamak Belediye Başkanlığı,
2009-2014 yılları arasında Elmadağ Belediye Başkanlığı,
2014 Yerel Seçimlerinde tekrar Elmadağ Belediye Başkanı seçildi.
Evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.